Licensed to St. Mary's College of Maryland
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/11/2017 03:45 PM
                  St. Mary's vs. Frostburg State - 11/11/2017                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St Marys College of Maryland-MD  'A'                   NT    4:16.80  
     1) Sutton, Carolyn A 19            2) Baughman, Hailley M 19         
     3) Sonnenberg, Rachel F 21         4) Lapoint, Anna E 18             
       30.49  1:04.43    32.70  3:12.37                                    
  2 Frostburg State University-MD  'A'                     NT    4:33.40  
     1) Turner, Emily A 20              2) Culbertson, Megan L 19         
     3) Myers, Elizabeth L 19           4) Doyle, Meaghan M 18            
       32.10  1:06.78    35.88  3:26.62                                    
  3 St Marys College of Maryland-MD  'B'                   NT    4:44.00  
     1) Johnson, Elizabeth K 18         2) Petosa, Caroline 20            
     3) Sonnenberg, Rebecca F 19        4) Yates, Rachel 19               
       34.44  1:10.58    35.74  3:33.42                                    
  4 Frostburg State University-MD  'B'                     NT    5:08.00  
     1) Russo, Maria P 22               2) Pettyjohn-Robin, Lauren A 22   
     3) Ricci, Alice M 18               4) Kisselovich, Jordan R 20       
       37.14  1:16.72    41.22  3:51.28                                    
 
Event 2  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St Marys College of Maryland-MD  'A'                   NT    3:49.21  
     1) Orban, Peter 19                 2) Broder, Kieran C 21            
     3) Akhavan, Ryan V 19              4) Cassady, Colin F 20            
       27.28    56.24    29.83  1:04.47    26.23    56.95    24.43    51.55
  2 Frostburg State University-MD  'B'                     NT    4:45.29  
     1) Burton, Casey A 21              2) Mills, Arran J 18              
     3) Gioffreda, Connor J 18          4) Wade, Taylor W 21              
       33.72  1:09.53    36.99  1:19.84    35.00  1:17.29    27.59    58.63
 -- Frostburg State University-MD  'A'                     NT         DQ  
     1) McFalls, Hunter R 20            2) Abramowitz, Cayden S 19        
     3) Rice, Tharen W 20               4) Thomas, Gregory L 20           
       32.15  1:07.88    33.96  1:21.67    20.96    56.00    26.53    58.31
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valenti, Elizabeth M      19 St Marys-MD               NT   11:30.62  
      30.80   33.52   34.24   35.07   34.77   34.58   34.52   34.67
      34.58   35.05   34.94   34.67   34.97   34.89   35.08   34.77
      35.11   34.93   35.29   34.17                                
  2 Marsh, Becca M            19 Frostburg-MD        11:58.06   11:42.24  
      29.98   33.24   34.66   35.14   35.00   34.86   34.49   35.20
      35.34   35.71   35.86   36.13   36.09   36.41   35.78   36.01
      35.70   36.32   36.15   34.17                                
  3 Green, Emma M             21 St Marys-MD               NT   11:59.17  
      31.56   34.18   35.64   36.22   36.17   36.46   36.10   36.37
      36.59   36.27   36.60   36.07   36.54   36.50   36.61   36.69
      36.21   36.50   36.43   35.46                                
  4 Yoder, Valerie            20 Frostburg-MD        12:03.41   12:13.63  
      31.83   34.67   35.55   35.98   36.11   36.29   36.56   36.62
      36.93   37.14   37.31   37.23   37.20   37.42   37.47   37.43
      37.83   37.94   38.34   37.78                                
  5 Stanback, Taylor D        18 Frostburg-MD              NT   12:26.92  
      32.89   35.90   36.95   37.28   36.64   36.54   37.82   38.22
      38.62   38.20   38.66   38.80   37.59   38.14   38.44   37.07
      37.08   37.27   36.86   37.95                                
  6 Hendershort, Megan E      18 Frostburg-MD        12:59.45   12:53.21  
      33.92   36.96   37.71   38.30   38.51   38.68   39.08   39.09
      39.54   39.56   39.63   39.67   39.46   39.50   39.17   39.13
      39.13   39.33   38.96   37.88                                
  7 Petosa, Caroline          20 St Marys-MD               NT   13:07.40  
      31.89   36.80   38.43   39.89   39.67   39.71   40.48   40.63
      39.03 1:20.67   40.64                   40.33   40.06   40.74
      39.38   40.58   40.16   37.47                                
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Andrew T           18 St Marys-MD               NT   10:12.64  
      27.31   29.79   30.30   30.73   30.61   30.67   30.58   30.72
      30.84   30.79   30.45   30.78   30.95   31.38   31.41   31.03
      31.24   30.70   30.50   31.86                                
  2 Madden, Max B             21 St Marys-MD               NT   11:03.07  
      27.69   31.05   32.73   33.20   33.67   33.76   33.37   33.44
      33.73   33.88   34.01   34.34   34.27   34.76   33.29   33.51
      33.07   32.68   32.57   34.05                                
  3 Walton, Scott M           18 Frostburg-MD        11:37.71   11:38.71  
      27.28   29.60   30.82   31.45   31.58   32.27   32.06   32.57
      32.48   32.71   32.92   32.61   32.66   32.51   31.97   32.52
      32.56   32.47   32.20 1:33.47                                
  4 Conklin, Sawyer W         18 Frostburg-MD        12:05.59   11:55.98  
      28.31   32.03   32.94   33.42   33.71   34.28   33.68   33.67
      34.18   34.30   33.92   33.34   33.51   33.28   33.59   32.88
      32.78   31.93   31.34 1:28.89                                
  5 Cornwell, Ben C           18 St Marys-MD               NT   12:31.90  
      34.29   36.56   37.33   37.67   37.92   37.62   37.66   37.54
      37.64   37.76   37.76   38.20   37.83   37.73   37.97   38.24
      37.79   37.93   38.05   38.41                                
  6 Mills, Arran J            18 Frostburg-MD              NT   13:11.00  
  7 Wade, Taylor W            21 Frostburg-MD              NT   13:33.81  
                    7:45.56   47.85                                
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lapoint, Anna E           18 St Marys-MD               NT    2:00.71  
      27.96   30.12   31.22   31.41                                
  2 Marsh, Becca M            19 Frostburg-MD              NT    2:09.56  
      29.25   32.92   34.13   33.26                                
  3 Yoder, Valerie            20 Frostburg-MD              NT    2:11.84  
      30.16   32.86   34.18   34.64                                
  4 Schoenecker, Samantha K   20 St Marys-MD               NT    2:14.54  
      31.13   34.27   35.12   34.02                                
  5 Doyle, Meaghan M          18 Frostburg-MD         2:16.84    2:14.81  
      31.09   34.63   35.56   33.53                                
  6 Johnson, Elizabeth K      18 St Marys-MD               NT    2:15.42  
      30.63   33.59   35.75   35.45                                
  7 Marshall, Morgan          21 Frostburg-MD         2:37.26    2:30.29  
      33.51   38.19   39.61   38.98                                
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holloway, Luke B          18 Frostburg-MD         1:53.61    1:51.56  
      25.59   28.42   29.00   28.55                                
  2 Donoghue, Nate A          18 St Marys-MD               NT    1:51.62  
      25.67   28.97   29.53   27.45                                
  3 Rosenzweig-Stein, Jacob   19 St Marys-MD               NT    2:01.42  
      26.95   30.42   32.23   31.82                                
  4 Rhoads, Reed M            20 St Marys-MD               NT    2:02.78  
      26.78   31.02   32.31   32.67                                
  5 Wible, Andrew             18 Frostburg-MD         2:11.03    2:07.62  
      27.71   31.63   34.11   34.17                                
  6 Burton, Casey A           21 Frostburg-MD              NT    2:14.86  
      29.04   33.34   36.16   36.32                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Carolyn A         19 St Marys-MD               NT    1:04.70  
      31.10   33.60                                                
  2 Grcic, Alekx              18 St Marys-MD               NT    1:05.93  
      32.13   33.80                                                
  3 Turner, Emily A           20 Frostburg-MD         1:06.00    1:06.56  
      32.45   34.11                                                
  4 Lertora, Nicole E         22 St Marys-MD               NT    1:07.91  
      32.79   35.12                                                
  5 Kisselovich, Jordan R     20 Frostburg-MD         1:18.69    1:17.35  
      37.78   39.57                                                
  6 Russo, Maria P            22 Frostburg-MD         1:17.14    1:21.58  
      39.43   42.15                                                
  7 Hancher, Lexie L          18 Frostburg-MD              NT    1:22.89  
      40.06   42.83                                                
 
Event 8  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orban, Peter              19 St Marys-MD               NT      55.36  
      27.11   28.25                                                
  2 Giuseppetti, Anthony J    18 Frostburg-MD           57.51      57.36  
      28.13   29.23                                                
  3 Auerbach, Jacob H         19 Frostburg-MD         1:00.25      59.63  
      28.74   30.89                                                
  4 McFalls, Hunter R         20 Frostburg-MD         1:16.50    1:06.67  
      31.69   34.98                                                
  5 Ertman, Ben W             21 St Marys-MD               NT    1:16.94  
      37.84   39.10                                                
 
Event 9  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinberger, Maddie P      21 Frostburg-MD         1:08.59    1:08.32  
      32.09   36.23                                                
  2 Baughman, Hailley M       19 St Marys-MD               NT    1:08.65  
      32.52   36.13                                                
  3 Valenti, Elizabeth M      19 St Marys-MD               NT    1:16.96  
      35.41   41.55                                                
  4 Culbertson, Megan L       19 Frostburg-MD         1:18.71    1:17.36  
      36.67   40.69                                                
  5 Efron, Lexi M             19 St Marys-MD               NT    1:18.15  
      37.16   40.99                                                
  6 Hendershort, Megan E      18 Frostburg-MD         1:25.70    1:27.50  
      41.28   46.22                                                
  7 Will, Sam J               21 Frostburg-MD         1:28.83    1:28.23  
      40.95   47.28                                                
 
Event 10  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 March, Christian M        21 Frostburg-MD         1:01.32      59.87  
      28.63   31.24                                                
  2 Broder, Kieran C          21 St Marys-MD               NT    1:02.78  
      29.34   33.44                                                
  3 Rosenzweig-Stein, Jacob   19 St Marys-MD               NT    1:07.22  
      31.41   35.81                                                
  4 Walton, Scott M           18 Frostburg-MD         1:09.02    1:08.46  
      31.64   36.82                                                
  5 Abramowitz, Cayden S      19 Frostburg-MD         1:10.14    1:13.04  
      34.23   38.81                                                
 
Event 11  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonnenberg, Rachel F      21 St Marys-MD               NT    2:25.29  
      30.45   35.50   38.40   40.94                                
  2 Sonnenberg, Rebecca F     19 St Marys-MD               NT    2:33.91  
      33.59   37.56   41.40   41.36                                
  3 Stanback, Taylor D        18 Frostburg-MD         2:47.31    2:34.87  
      33.48   40.44   40.60   40.35                                
  4 Ricci, Alice M            18 Frostburg-MD         2:50.16    2:46.46  
      36.84   42.51   44.12   42.99                                
  5 Pettyjohn-Robin, Lauren   22 Frostburg-MD              NT    3:02.82  
      38.03   46.45   47.70   50.64                                
  6 Kisselovich, Jordan R     20 Frostburg-MD              NT    3:07.05  
      39.73   46.18   50.37   50.77                                
 
Event 12  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akhavan, Ryan V           19 St Marys-MD               NT    2:07.72  
      27.99   31.76   33.62   34.35                                
  2 Madden, Max B             21 St Marys-MD               NT    2:13.01  
      28.77   34.53   34.89   34.82                                
  3 Donoghue, Nate A          18 St Marys-MD               NT    2:15.70  
      29.36   34.39   36.29   35.66                                
  4 Peterson, Brady S         18 Frostburg-MD         2:25.47    2:23.47  
      29.39   35.18   38.92   39.98                                
  5 Conklin, Sawyer W         18 Frostburg-MD         2:32.98    2:30.22  
      34.12   37.90   41.65   36.55                                
  6 Rice, Tharen W            20 Frostburg-MD         2:32.55    2:30.61  
      31.06   38.10   40.82   40.63                                
  7 Gioffreda, Connor J       18 Frostburg-MD         2:53.21    2:50.03  
      37.11   42.92   45.38   44.62                                
 
Event 13  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitchie, Macey A          21 Frostburg-MD           24.98      24.83  
  2 Sutton, Carolyn A         19 St Marys-MD               NT      26.27  
  3 Grcic, Alekx              18 St Marys-MD               NT      26.51  
  4 Yates, Rachel             19 St Marys-MD               NT      27.30  
  5 Schoenecker, Samantha K   20 St Marys-MD               NT      27.62  
  6 Myers, Elizabeth L        19 Frostburg-MD           28.29      27.84  
  7 Hancher, Lexie L          18 Frostburg-MD           32.20      31.02  
  8 Marshall, Morgan          21 Frostburg-MD           31.00      32.52  
 
Event 14  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 March, Christian M        21 Frostburg-MD           22.21      22.13  
  2 Cassady, Colin F          20 St Marys-MD               NT      22.27  
  3 Rhoads, Reed M            20 St Marys-MD               NT      23.66  
  4 Giuseppetti, Anthony J    18 Frostburg-MD           23.43      23.86  
  5 Cornwell, Ben C           18 St Marys-MD               NT      24.56  
  6 Thomas, Gregory L         20 Frostburg-MD           24.61      24.76  
  7 Wible, Andrew             18 Frostburg-MD           26.12      25.38  
 
Event 15  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitchie, Macey A          21 Frostburg-MD           54.18      53.79  
      26.09   27.70                                                
  2 Lapoint, Anna E           18 St Marys-MD               NT      56.48  
      27.37   29.11                                                
  3 Grcic, Alekx              18 St Marys-MD               NT      58.07  
      28.10   29.97                                                
  4 Yates, Rachel             19 St Marys-MD               NT    1:00.24  
      28.53   31.71                                                
  5 Myers, Elizabeth L        19 Frostburg-MD         1:01.92    1:00.60  
      29.68   30.92                                                
  6 Green, Emma M             21 St Marys-MD               NT    1:03.70  
      30.63   33.07                                                
  7 Marshall, Morgan          21 Frostburg-MD              NT    1:08.03  
      32.82   35.21                                                
  8 Hancher, Lexie L          18 Frostburg-MD         1:12.01    1:10.31  
      34.18   36.13                                                
 
Event 16  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassady, Colin F          20 St Marys-MD               NT      49.60  
      24.05   25.55                                                
  2 Holloway, Luke B          18 Frostburg-MD           50.94      49.74  
      24.17   25.57                                                
  3 Scott, Andrew T           18 St Marys-MD               NT      50.68  
      24.72   25.96                                                
  4 Rhoads, Reed M            20 St Marys-MD               NT      53.33  
      25.79   27.54                                                
  5 Peterson, Brady S         18 Frostburg-MD           55.69      54.32  
      25.97   28.35                                                
  6 Thomas, Gregory L         20 Frostburg-MD           56.27      57.42  
      26.93   30.49                                                
  7 Burton, Casey A           21 Frostburg-MD              NT    1:02.24  
      29.44   32.80                                                
 
Event 17  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Carolyn A         19 St Marys-MD               NT    2:20.52  
      33.33   35.31   36.09   35.79                                
  2 Turner, Emily A           20 Frostburg-MD         2:24.39    2:21.63  
      33.44   35.58   36.84   35.77                                
  3 Johnson, Elizabeth K      18 St Marys-MD               NT    2:26.51  
      35.24   36.34   37.76   37.17                                
  4 Lertora, Nicole E         22 St Marys-MD               NT    2:30.03  
      35.68   36.80   38.91   38.64                                
  5 Petosa, Caroline          20 St Marys-MD               NT    2:39.17  
      36.36   41.11   42.38   39.32                                
  6 Russo, Maria P            22 Frostburg-MD         2:57.12    2:45.79  
      38.41   41.81 1:25.57                                        
  7 Kisselovich, Jordan R     20 Frostburg-MD              NT    2:59.34  
      40.30   45.66   47.58   45.80                                
 
Event 18  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orban, Peter              19 St Marys-MD               NT    2:08.39  
      29.73   31.40   33.58   33.68                                
  2 Giuseppetti, Anthony J    18 Frostburg-MD         2:13.10    2:12.26  
      32.24   33.14   33.51   33.37                                
  3 Auerbach, Jacob H         19 Frostburg-MD         2:14.32    2:13.01  
      30.49   34.13   34.74   33.65                                
  4 McFalls, Hunter R         20 Frostburg-MD         2:36.60    2:36.43  
      35.73   40.68   40.19   39.83                                
  5 Ertman, Ben W             21 St Marys-MD               NT    2:41.60  
      39.04   40.77   41.12   40.67                                
  6 Gioffreda, Connor J       18 Frostburg-MD              NT    3:05.03  
      45.07   47.04   47.73   45.19                                
 
Event 19  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinberger, Maddie P      21 Frostburg-MD         2:38.00    2:31.74  
      33.98   38.41   39.46   39.89                                
  2 Baughman, Hailley M       19 St Marys-MD               NT    2:35.24  
      34.90   39.19   40.40   40.75                                
  3 Culbertson, Megan L       19 Frostburg-MD         3:01.26    2:49.39  
      38.36   43.67   44.75   42.61                                
  4 Efron, Lexi M             19 St Marys-MD               NT    2:53.60  
      40.26   43.34   43.92   46.08                                
  5 Hendershort, Megan E      18 Frostburg-MD              NT    3:03.75  
      41.28   47.07   47.03   48.37                                
  6 Pettyjohn-Robin, Lauren   22 Frostburg-MD         3:04.86    3:04.43  
      43.01   47.69   47.51   46.22                                
 
Event 20  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 March, Christian M        21 Frostburg-MD         2:20.80    2:16.42  
      30.44   35.25   35.74   34.99                                
  2 Broder, Kieran C          21 St Marys-MD               NT    2:24.80  
      32.48   36.41   38.18   37.73                                
  3 Rosenzweig-Stein, Jacob   19 St Marys-MD               NT    2:31.91  
      33.43   38.70   39.73   40.05                                
  4 Walton, Scott M           18 Frostburg-MD         2:38.71    2:35.48  
      33.87   40.66   40.70   40.25                                
  5 Abramowitz, Cayden S      19 Frostburg-MD         2:46.20    2:52.46  
      37.34   44.04   45.74   45.34                                
  6 Mills, Arran J            18 Frostburg-MD              NT    2:57.40  
      40.14   44.93   45.56   46.77                                
 
Event 21  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nitchie, Macey A          21 Frostburg-MD              NT    5:26.20  
      28.46   31.00   33.17   33.85   34.45   34.40   34.06   34.17
      32.88   29.76                                                
  2 Valenti, Elizabeth M      19 St Marys-MD               NT    5:41.06  
      30.19   33.19   33.85   34.57   34.79   35.05   34.90   34.66
      35.00   34.86                                                
  3 Marsh, Becca M            19 Frostburg-MD         5:49.85    5:44.76  
      29.56   33.28   34.74   35.40   35.74   35.82   35.48   35.49
      34.98   34.27                                                
  4 Green, Emma M             21 St Marys-MD               NT    5:52.57  
      31.71   35.23   35.54   35.57   36.15   35.71   35.87   35.83
      35.78   35.18                                                
  5 Yoder, Valerie            20 Frostburg-MD         5:57.70    5:58.79  
      32.29   34.69   35.83   36.10   36.18   36.14   36.37   36.74
      36.95   37.50                                                
  6 Johnson, Elizabeth K      18 St Marys-MD               NT    6:08.10  
      32.47   35.53   36.58   37.28   37.75   37.99   38.39   37.47
      37.40   37.24                                                
  7 Doyle, Meaghan M          18 Frostburg-MD         6:11.98    6:17.71  
      34.21   38.14   38.68   38.68   38.56   38.67   39.24   38.79
      37.23   35.51                                                
 
Event 22  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Andrew T           18 St Marys-MD               NT    4:58.56  
      27.00   29.24   30.07   30.71   30.56   30.32   30.50   30.50
      30.33   29.33                                                
  2 Auerbach, Jacob H         19 Frostburg-MD         5:26.09    5:18.62  
      28.75   31.47   32.41   32.46   31.87   32.39   32.14   32.55
      32.97   31.61                                                
  3 Conklin, Sawyer W         18 Frostburg-MD         5:54.57    5:49.60  
      30.09   35.18   36.20   36.44   35.12   35.86   35.91   35.62
      35.10   34.08                                                
  4 Wible, Andrew             18 Frostburg-MD         6:05.60    5:50.97  
      31.58   34.15   35.45   36.81   36.66   35.95   36.17   36.05
      35.51   32.64                                                
  5 Ertman, Ben W             21 St Marys-MD               NT    6:02.65  
      34.03   35.91   36.72   36.45   36.38   36.58   36.51   37.17
      37.02   35.88                                                
  6 Wade, Taylor W            21 Frostburg-MD         6:44.20    6:32.48  
      32.35   38.07   39.58   39.52   40.80   40.42   40.84   40.65
      40.67   39.58                                                
 
Event 23  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonnenberg, Rachel F      21 St Marys-MD               NT    1:03.80  
      29.42   34.38                                                
  2 Myers, Elizabeth L        19 Frostburg-MD         1:07.87    1:06.89  
      31.32   35.57                                                
  3 Stanback, Taylor D        18 Frostburg-MD         1:08.75    1:07.31  
      32.00   35.31                                                
  4 Sonnenberg, Rebecca F     19 St Marys-MD               NT    1:07.90  
      31.59   36.31                                                
  5 Schoenecker, Samantha K   20 St Marys-MD               NT    1:10.36  
      32.52   37.84                                                
  6 Ricci, Alice M            18 Frostburg-MD         1:16.55    1:15.89  
      36.15   39.74                                                
 -- Kisselovich, Jordan R     20 Frostburg-MD         1:21.46   X1:18.33  
      36.60   41.73                                                
 
Event 24  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akhavan, Ryan V           19 St Marys-MD               NT      56.18  
      26.25   29.93                                                
  2 Donoghue, Nate A          18 St Marys-MD               NT      58.37  
      27.34   31.03                                                
  3 Peterson, Brady S         18 Frostburg-MD           59.55    1:00.49  
      27.62   32.87                                                
  4 Cornwell, Ben C           18 St Marys-MD               NT    1:03.27  
      31.42   31.85                                                
  5 Rice, Tharen W            20 Frostburg-MD         1:04.41    1:04.56  
      30.41   34.15                                                
  6 McFalls, Hunter R         20 Frostburg-MD         1:05.11    1:07.14  
      29.18   37.96                                                
  7 Gioffreda, Connor J       18 Frostburg-MD         1:19.36    1:19.21  
      36.30   42.91                                                
 
Event 25  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinberger, Maddie P      21 Frostburg-MD         2:23.43    2:20.31  
      30.83   37.28   39.62   32.58                                
  2 Baughman, Hailley M       19 St Marys-MD               NT    2:27.88  
      32.75   38.51   41.87   34.75                                
  3 Culbertson, Megan L       19 Frostburg-MD         2:34.23    2:34.74  
      36.13   41.47   42.50   34.64                                
  4 Sonnenberg, Rebecca F     19 St Marys-MD               NT    2:35.82  
      32.30   43.34   44.79   35.39                                
  5 Pettyjohn-Robin, Lauren   22 Frostburg-MD         2:40.93    2:42.21  
      35.90   44.40   46.40   35.51                                
  6 Lertora, Nicole E         22 St Marys-MD               NT    2:42.64  
                      49.64   38.82                                
  7 Will, Sam J               21 Frostburg-MD              NT    2:52.51  
      37.91   44.72   48.66   41.22                                
 
Event 26  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broder, Kieran C          21 St Marys-MD               NT    2:09.06  
      27.92   36.09   34.65   30.40                                
  2 Holloway, Luke B          18 Frostburg-MD              NT    2:12.67  
      28.47   34.42   39.81   29.97                                
  3 Madden, Max B             21 St Marys-MD               NT    2:13.62  
      27.57   35.95   40.07   30.03                                
  4 Akhavan, Ryan V           19 St Marys-MD               NT    2:14.78  
      29.23   35.33   39.77   30.45                                
  5 Abramowitz, Cayden S      19 Frostburg-MD              NT    2:31.09  
      31.55   40.32   41.38   37.84                                
  6 Mills, Arran J            18 Frostburg-MD         2:39.98    2:44.54  
      34.66   44.29   48.63   36.96                                
 -- Gioffreda, Connor J       18 Frostburg-MD              NT   X2:58.03  
      37.44   49.24   50.90   40.45                                
 
Event 27  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frostburg State University-MD  'A'                4:09.74    3:56.47  
     1) Marsh, Becca M 19               2) Turner, Emily A 20             
     3) Weinberger, Maddie P 21         4) Nitchie, Macey A 21            
       28.78  1:00.94    28.12  1:00.37    27.84    59.47    26.12    55.69
  2 Frostburg State University-MD  'B'                     NT    4:20.75  
     1) Stanback, Taylor D 18           2) Doyle, Meaghan M 18            
     3) Russo, Maria P 22               4) Yoder, Valerie 20              
       31.16  1:05.66    31.87  1:07.38    30.57  1:13.86    20.57    53.85
  3 Frostburg State University-MD  'C'                     NT    4:39.21  
     1) Hendershort, Megan E 18         2) Ricci, Alice M 18              
     3) Marshall, Morgan 21             4) Will, Sam J 21                 
       32.49  1:08.41    33.04                               33.36  1:12.92
 -- St Marys College of Maryland-MD  'A'                   NT   X3:48.83  
     1) Grcic, Alekx 18                 2) Sonnenberg, Rachel F 21        
     3) Valenti, Elizabeth M 19         4) Lapoint, Anna E 18             
       27.43    57.68    27.02    56.94    27.34    58.56    26.31    55.65
 -- St Marys College of Maryland-MD  'B'                   NT   X4:08.80  
     1) Green, Emma M 21                2) Efron, Lexi M 19               
     3) Schoenecker, Samantha K 20      4) Yates, Rachel 19               
       30.76  1:03.58    29.77  1:02.42    28.93  1:01.08    29.48  1:01.72
 
Event 28  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frostburg State University-MD  'A'                4:13.22    3:23.38  
     1) March, Christian M 21           2) Auerbach, Jacob H 19           
     3) Giuseppetti, Anthony J 18       4) Holloway, Luke B 18            
       23.57    48.92    25.22    53.20    24.50    51.46    24.14    49.80
  2 Frostburg State University-MD  'B'                     NT    3:44.35  
     1) Walton, Scott M 18              2) Conklin, Sawyer W 18           
     3) Wible, Andrew 18                4) Peterson, Brady S 18           
       25.75    55.53    26.94    57.62    27.81    57.23    25.32    53.97
 -- St Marys College of Maryland-MD  'A'                   NT   X3:22.62  
     1) Orban, Peter 19                 2) Scott, Andrew T 18             
     3) Rhoads, Reed M 20               4) Cassady, Colin F 20            
       25.10    52.04    24.04    50.18    24.60    52.14    22.90    48.26
 -- St Marys College of Maryland-MD  'B'                   NT   X3:49.08  
     1) Rosenzweig-Stein, Jacob C 19    2) Cornwell, Ben C 18             
     3) Donoghue, Nate A 18             4) Ertman, Ben W 21               
       27.02    57.20    26.39    55.09    23.91    50.43    31.92  1:06.36
 -- Frostburg State University-MD  'C'                     NT   X3:58.31  
     1) McFalls, Hunter R 20            2) Rice, Tharen W 20              
     3) Wade, Taylor W 21               4) Thomas, Gregory L 20           
       27.74    59.61    28.53                               27.06    59.28
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. St Marys College of Maryland        136   2. Frostburg State University          126
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. St Marys College of Maryland        145   2. Frostburg State University          113