Licensed to Washington College    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/15/2019 07:29 PM
                 St. Mary's vs Washington College - 11/15/2019                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 St. Mary's College of Maryland-MD  'A'           NT    1:56.56         11  
     1) Sutton, Curly A 21              2) Edgren, Bailey J 19            
     3) Trnkus, Christina A 18          4) Litynski, Brenna K 18          
       29.71    33.89    27.61    25.35                                    
  2 Washington College-MD  'A'                       NT    1:57.70          4  
     1) Quade, Savannah 21              2) Homer, Emily 20                
     3) Hall, Anna 19                   4) Strauss, Lindsay 20            
       30.50    33.56    27.47    26.17                                    
  3 Washington College-MD  'B'                       NT    2:00.44          2  
     1) Gallagher, Allison 20           2) Searles, Alex 21               
     3) Wiecki, Lindsay 21              4) Mika, Sydney 18                
  4 St. Mary's College of Maryland-MD  'B'           NT    2:03.10        
     1) McCloskey, Leila F 19           2) Bonass, Tina E 20              
     3) Sonnenberg, Becca F 21          4) Efron, Lexi M 21               
       30.83    34.27    29.57    28.43                                    
  5 Washington College-MD  'C'                       NT    2:11.61        
     1) Reynoso-Zimmerer, Ana 21        2) Randall, Sylvie 19             
     3) Salandy, Shannon 19             4) Finney, Kamdyn 20              
       31.82    38.60    30.91    30.28                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington College-MD  'A'                       NT    1:40.58         11  
     1) Feeley, Andrew 20               2) Edwards, Brett 20              
     3) Wrigley, Seth 23                4) Graham, Jackson 18             
       25.36    28.67    24.15    22.40                                    
  2 St. Mary's College of Maryland-MD  'A'           NT    1:42.17          4  
     1) Orban, Peter 21                 2) Cifuentes Robinson, Anri B 18  
     3) Akhavan, Ryan V 21              4) Donoghue, Nate A 20            
       25.57    29.22    24.46    22.92                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curley, Kristina    19 Wac-MD                    NT   11:34.66          9  
      31.55   34.52   34.62   34.98   35.36   35.40   34.82   34.99
      35.09   35.47   35.67   35.49   35.17   35.34   34.89   34.95
      34.95   34.43   33.90   33.07                                
  2 Johnson, Elizabeth  20 St. Mary's MD-MD          NT   11:51.52          4  
      31.95   34.14   35.00   35.86   35.29   35.61   35.08   35.55
      35.73   36.07   36.20   36.37   36.15   36.10   36.86   36.04
      36.21   36.43   36.29   34.59                                
  3 Adelsberger, Paige  18 St. Mary's MD-MD          NT   12:04.87          3  
      31.47   35.24   35.83   35.86   35.91   36.41   36.31   36.56
      36.57   36.59   36.77   36.85   36.76   36.80   37.10   37.00
      36.84   37.23   36.77   36.00                                
  4 Buckwalter, Alison  19 Wac-MD                    NT   12:23.18          2  
      31.59   35.82   36.23   36.54   37.21   37.56   37.25   37.57
      37.81   37.94   37.66   38.35   37.41   38.28   38.38   38.54
      37.90   38.07   37.27   35.80                                
  5 Searles, Alex       21 Wac-MD                    NT   12:30.79          1  
      33.84   36.86   37.59   37.61   37.52   37.87   37.99   37.94
      37.83   37.90   37.69   37.55   38.44   38.06   38.23   37.81
      38.13   38.01   37.49   36.43                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Braddock, Nate      20 Wac-MD                    NT   10:25.81          9  
      26.41   29.94   30.90   31.63   31.65   31.22   31.48   31.25
      31.60   31.55   31.53   32.33   31.62   32.10   32.00   32.10
      32.12   32.12   31.72   30.54                                
  2 Ludwig, Sebastian   19 St. Mary's MD-MD          NT   10:48.12          4  
      26.91   29.73   30.92   31.58   31.80   32.18   32.38   32.91
      33.20   32.98   32.78   32.99   33.47   33.30   33.72   33.33
      33.63   33.90   33.42   32.99                                
  3 Zappia, Michael U   19 St. Mary's MD-MD          NT   13:07.92          3  
      33.37   37.48   40.22   39.68   39.66   40.56   39.62   40.18
      40.24   40.65   40.39   40.36   40.21   39.97   40.50   40.03
      39.38   38.61   39.14   37.67                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 May, Alex           18 Wac-MD                    NT    2:07.64          9  
      29.83   31.57   32.53   33.71                                
  2 Efron, Lexi M       21 St. Mary's MD-MD          NT    2:13.55          4  
      30.87   33.87   34.79   34.02                                
  3 Mika, Sydney        18 Wac-MD                    NT    2:18.13          3  
      30.14   34.01   36.85   37.13                                
  4 Randall, Sylvie     19 Wac-MD                    NT    2:22.00          2  
      32.65   35.72   36.92   36.71                                
  5 Sonnenberg, Becca   21 St. Mary's MD-MD          NT    2:25.79          1  
      31.58   35.55   38.42   40.24                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mandrell, Gage      18 Wac-MD                    NT    1:48.59          9  
      24.76   27.19   28.27   28.37                                
  2 Edwards, Brett      20 Wac-MD                    NT    1:50.86          4  
      25.79   27.73   28.78   28.56                                
  3 Kennedy, Jack W     18 St. Mary's MD-MD          NT    1:55.45          3  
      26.17   28.77   30.26   30.25                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Allison  20 Wac-MD                    NT    1:04.02          9  
      30.58   33.44                                                
  2 Sutton, Curly A     21 St. Mary's MD-MD          NT    1:04.28          4  
      31.27   33.01                                                
  3 Krell, Rileigh G    19 St. Mary's MD-MD          NT    1:06.77          3  
      32.19   34.58                                                
  4 Quade, Savannah     21 Wac-MD                    NT    1:07.18          2  
      32.58   34.60                                                
  5 McCloskey, Leila F  19 St. Mary's MD-MD          NT    1:07.57          1  
      32.45   35.12                                                
  6 Reynoso-Zimmerer,   21 Wac-MD                    NT    1:09.36        
      33.59   35.77                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feeley, Andrew      20 Wac-MD                    NT      54.03          9  
  2 Orban, Peter        21 St. Mary's MD-MD          NT      54.22          4  
  3 Bozzi, Joe          19 Wac-MD                    NT      56.95          3  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draves, Teresa      19 Wac-MD                    NT    1:12.00          9  
  2 Edgren, Bailey J    19 St. Mary's MD-MD          NT    1:13.53          4  
  3 Homer, Emily        20 Wac-MD                    NT    1:14.28          3  
  4 Searles, Alex       21 Wac-MD                    NT    1:14.50          2  
  5 Bonass, Tina E      20 St. Mary's MD-MD          NT    1:17.27          1  
  6 Efron, Lexi M       21 St. Mary's MD-MD          NT    1:21.47        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sauter, Teague      21 Wac-MD                    NT    1:02.40          9  
  2 Rovansek, David     21 Wac-MD                    NT    1:05.15          4  
  3 Cifuentes Robinson  18 St. Mary's MD-MD          NT    1:05.65          3  
  4 Cebzanov, Mike      20 Wac-MD                    NT    1:05.94          2  
  5 Rosenzweig-Stein,   21 St. Mary's MD-MD          NT    1:07.91          1  
  6 March, Andrew T     21 St. Mary's MD-MD          NT    1:10.40        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Anna          19 Wac-MD                    NT    2:21.72          9  
  2 Wiecki, Lindsay     21 Wac-MD                    NT    2:24.23          4  
  3 Sonnenberg, Becca   21 St. Mary's MD-MD          NT    2:38.84          3  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Jackson     18 Wac-MD                    NT    2:02.78          9  
  2 Wrigley, Seth       23 Wac-MD                    NT    2:05.57          4  
  3 Akhavan, Ryan V     21 St. Mary's MD-MD          NT    2:11.43          3  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Brenna K  18 St. Mary's MD-MD          NT      25.37          9  
  2 Draves, Teresa      19 Wac-MD                    NT      25.95          4  
  3 Strauss, Lindsay    20 Wac-MD                    NT      26.44          3  
  4 Sutton, Curly A     21 St. Mary's MD-MD          NT      26.55          2  
  5 McCloskey, Leila F  19 St. Mary's MD-MD          NT      27.12          1  
  6 Quade, Savannah     21 Wac-MD                    NT      27.42        
 -- Salandy, Shannon    19 Wac-MD                    NT     X27.12        
 -- Finney, Kamdyn      20 Wac-MD                    NT     X30.83        
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rovansek, David     21 Wac-MD                    NT      22.90          9  
  2 Kennedy, Jack W     18 St. Mary's MD-MD          NT      23.07          4  
  3 Cifuentes Robinson  18 St. Mary's MD-MD          NT      23.22          3  
  4 Bozzi, Joe          19 Wac-MD                    NT      23.49          2  
  5 Cebzanov, Mike      20 Wac-MD                    NT      25.56          1  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Litynski, Brenna K  18 St. Mary's MD-MD          NT      56.65          9  
  2 Strauss, Lindsay    20 Wac-MD                    NT      57.44          4  
  3 Curley, Kristina    19 Wac-MD                    NT      58.20          3  
  4 Trnkus, Christina   18 St. Mary's MD-MD          NT      59.38          2  
  5 Reynoso-Zimmerer,   21 Wac-MD                    NT      59.58          1  
  6 Bonass, Tina E      20 St. Mary's MD-MD          NT    1:05.21        
 -- Buckwalter, Alison  19 Wac-MD                    NT   X1:03.66        
 -- Randall, Sylvie     19 Wac-MD                    NT   X1:06.30        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Braddock, Nate      20 Wac-MD                    NT      49.56          9  
  2 Rovansek, David     21 Wac-MD                    NT      51.69          4  
  3 Donoghue, Nate A    20 St. Mary's MD-MD          NT      51.97          3  
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Allison  20 Wac-MD                    NT    2:18.28          9  
  2 Krell, Rileigh G    19 St. Mary's MD-MD          NT    2:20.35          4  
  3 May, Alex           18 Wac-MD                    NT    2:25.49          3  
  4 Shirokova, Dasha    18 Wac-MD                    NT    3:00.75          2  
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feeley, Andrew      20 Wac-MD                    NT    1:57.97          9  
  2 Orban, Peter        21 St. Mary's MD-MD          NT    2:01.15          4  
  3 Bozzi, Joe          19 Wac-MD                    NT    2:07.50          3  
  4 Kennedy, Jack W     18 St. Mary's MD-MD          NT    2:10.09          2  
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Draves, Teresa      19 Wac-MD                    NT    2:33.00          9  
  2 Edgren, Bailey J    19 St. Mary's MD-MD          NT    2:39.07          4  
  3 Searles, Alex       21 Wac-MD                    NT    2:43.44          3  
  4 Efron, Lexi M       21 St. Mary's MD-MD          NT    2:44.34          2  
  5 Homer, Emily        20 Wac-MD                    NT    2:45.21          1  
  6 Bonass, Tina E      20 St. Mary's MD-MD          NT    2:59.03        
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Brett      20 Wac-MD                    NT    2:17.38          9  
  2 Cebzanov, Mike      20 Wac-MD                    NT    2:24.89          4  
  3 Rosenzweig-Stein,   21 St. Mary's MD-MD          NT    2:29.31          3  
  4 March, Andrew T     21 St. Mary's MD-MD          NT    2:31.88          2  
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curley, Kristina    19 Wac-MD                    NT    5:40.37          9  
  2 Adelsberger, Paige  18 St. Mary's MD-MD          NT    5:45.77          4  
  3 Johnson, Elizabeth  20 St. Mary's MD-MD          NT    5:55.31          3  
  4 Mika, Sydney        18 Wac-MD                    NT    6:10.97          2  
  5 Finney, Kamdyn      20 Wac-MD                    NT    6:40.50          1  
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mandrell, Gage      18 Wac-MD                    NT    4:58.28          9  
  2 Ludwig, Sebastian   19 St. Mary's MD-MD          NT    5:17.57          4  
  3 Zappia, Michael U   19 St. Mary's MD-MD          NT    6:21.53          3  
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Anna          19 Wac-MD                    NT    1:01.59          9  
  2 Wiecki, Lindsay     21 Wac-MD                    NT    1:04.88          4  
  3 Trnkus, Christina   18 St. Mary's MD-MD          NT    1:06.94          3  
  4 Krell, Rileigh G    19 St. Mary's MD-MD          NT    1:07.53          2  
  5 Sonnenberg, Becca   21 St. Mary's MD-MD          NT    1:08.16          1  
  6 Salandy, Shannon    19 Wac-MD                    NT    1:14.75        
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Jackson     18 Wac-MD                    NT      52.84          9  
  2 Wrigley, Seth       23 Wac-MD                    NT      54.52          4  
  3 Sauter, Teague      21 Wac-MD                    NT      57.00          3  
  4 Akhavan, Ryan V     21 St. Mary's MD-MD          NT      57.88          2  
  5 Donoghue, Nate A    20 St. Mary's MD-MD          NT      58.12          1  
  6 Cifuentes Robinson  18 St. Mary's MD-MD          NT      59.79        
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Allison  20 Wac-MD                    NT    2:20.51          9  
  2 Hall, Anna          19 Wac-MD                    NT    2:20.73          4  
  3 May, Alex           18 Wac-MD                    NT    2:25.03          3  
  4 Edgren, Bailey J    19 St. Mary's MD-MD          NT    2:29.03          2  
  5 Adelsberger, Paige  18 St. Mary's MD-MD          NT    2:29.97          1  
  6 Johnson, Elizabeth  20 St. Mary's MD-MD          NT    2:34.88        
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mandrell, Gage      18 Wac-MD                    NT    2:03.47          9  
  2 Braddock, Nate      20 Wac-MD                    NT    2:04.72          4  
  3 Sauter, Teague      21 Wac-MD                    NT    2:11.46          3  
  4 Ludwig, Sebastian   19 St. Mary's MD-MD          NT    2:13.07          2  
  5 Rosenzweig-Stein,   21 St. Mary's MD-MD          NT    2:16.91          1  
  6 March, Andrew T     21 St. Mary's MD-MD          NT    2:17.60        
 
Event 27  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington College-MD  'A'                       NT    3:51.25         11  
     1) Draves, Teresa 19               2) Strauss, Lindsay 20            
     3) Curley, Kristina 19             4) Quade, Savannah 21             
  2 St. Mary's College of Maryland-MD  'A'           NT    3:51.30          4  
     1) Litynski, Brenna K 18           2) Trnkus, Christina A 18         
     3) McCloskey, Leila F 19           4) Sutton, Curly A 21             
  3 Washington College-MD  'B'                       NT    4:07.33          2  
     1) Mika, Sydney 18                 2) Wiecki, Lindsay 21             
     3) Reynoso-Zimmerer, Ana 21        4) May, Alex 18                   
  4 Washington College-MD  'C'                       NT    4:32.22        
     1) Salandy, Shannon 19             2) Finney, Kamdyn 20              
     3) Randall, Sylvie 19              4) Shirokova, Dasha 18            
 
Event 28  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington College-MD  'A'                       NT    3:20.94         11  
     1) Edwards, Brett 20               2) Graham, Jackson 18             
     3) Feeley, Andrew 20               4) Braddock, Nate 20              
  2 St. Mary's College of Maryland-MD  'A'           NT    3:27.57          4  
     1) Orban, Peter 21                 2) Akhavan, Ryan V 21             
     3) Kennedy, Jack W 18              4) Donoghue, Nate A 20            
  3 Washington College-MD  'B'                       NT    3:29.22          2  
     1) Wrigley, Seth 23                2) Bozzi, Joe 19                  
     3) Rovansek, David 21              4) Cebzanov, Mike 20              
  4 St. Mary's College of Maryland-MD  'B'           NT    3:55.18        
     1) Ludwig, Sebastian L 19          2) March, Andrew T 21             
     3) Rosenzweig-Stein, Jake C 21     4) Zappia, Michael U 19           
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. Washington College                  166   2. St. Mary's College of Maryland       92
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Washington College                  177   2. St. Mary's College of Maryland       63